Kurumsal

Surtaş Otomotiv

SURTAŞ , 09.02.2009 tarihinden itibaren otomotiv sektörüne girerek, OPEL ve CHEVROLET markalarının İZMİR ve AYDIN illeri yetkili satış ve servis hizmetlerini yürütmeye başlamıştır. 
 
Satış ve satış sonrası hizmetlerinde müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesi ön planda tutulmuştur. Geniş müşteri kabul ve bekleme salonu, misafir kafeteryası gibi ince ayrıntıların düşünüldüğü plazamızda, showroom, mekanik atölye, kaporta atölyesi, oto döşeme atölyesi, boyahane, yedek parça deposu, personel dinlenme ve giyinme salonları ile, İzmir ilimizde 4.800 m2 kapalı alan, 680 m2 açık alan ve Aydın ilimizde 2.262 m2 kapalı alan, 1800 m2 açık alanda hizmet veren SURTAŞ OTOMOTİV aylık 2.000 araçlık servis kapasitesine sahiptir. Yetkili servisimiz, Türkiye'de faaliyet gösteren sigorta şirketlerinin önemli bir kısmıyla HASAR ANLAŞMALI servis olarak da hizmet vermektedir.Surtaş İnşaat

Şirketimizin ana faaliyet konularından birisi olan inşaat faaliyetleri, kuruluşumuzdan bu yana devam etmektedir. Sürekli gelişerek çok önemli projelerde yer alan inşaat grubumuz,hafriyat ve dolgu, alt yapı ve komple inşaat işlerini halen başarıyla sürdürmektedir.
 
İnşaat faaliyetlerimiz ilk yıllarda regülatör ve baraj düzenlemeleri ile başlamış, Ahmetli regülatöründe 160.000 m2 'lik taşkın önleme setleri , Tahtalı barajı gölet havzasında 38.000 m2'lik akış düzenlemesi,Salihli Adala regülatöründe 32.000 m2'lik çevre ıslahı işlerini bitirmiştir .Yine, İzmir Büyükşehir Belediyesi İZBETON A.Ş.'nin birçok dere ıslahı projelerinde yer almıştır.
 
Hava Kuvvetlerine bağlı Gümüldür kampının iç yolları, park sahaları ve açık dere ıslahını içeren 17.000 m2'lik düzenleme ile çiğli Hava üssünün 6.000 m2'lik uçak park sahası, uçak sığınakları ve kalkış Hava üssünün 40.000 m2'lik çevre yolu alt yapı işleri tarafımızdan yapılmıştır.
 
Ege Serbest Bölgesinin ( ESBAŞ ) 32.000 m2'lik çevre düzenlemesinde görev alan şirketimiz , Emlak Bankası Mavişehir projesinde hafriyat ve dolgu işleri yanında , Kent Hastanesi inşaatında 48.000 m2'lik hafriyat ve dolgu , 17.000 m2'lik saha tanzimi ve 57.000m2'lik bağlantı yolları işlerini gerçekleştirmiştir.
 
Bölgemizin önemli projelerinden olan SOYAK MAVİŞEHİR KONUT projesinde görev alan şirketimiz , 130.000 m2 üzerinde 1.500 konuttan oluşan projenin 205.000 m3'lük hafriyatı ile 640.000 m3'lük dolgu ve alt yapı işlerini tamamlamış bulunmaktadır.
 
SURTAŞ ülkemizde açıkhava alışveriş ve eğlence yerleri kurarak yeni bir yaşam merkezi anlayışı getiren MULTİ TURKMALL'ın ilk projesi olan FORUM BORNOVA projesinde görev almış, FORUM İSTANBUL, FORUM AYDIN, FORUM TEM ve FORUM KAYSERİ projelerinde alt yapıdan kaba inşaata ve ince işlere kadar inşaatların her aşamasında bulunmuştur.
 
Yine uluslararası bir kuruluş olan REDEVCO'nun İSTANBUL ERDENİZ PLAZA ve MANİSA TOWN HALL A.V.M. projelerinde komple inşaatları üstlenmiştir.
 
İZMİR'de çevre sağlığı ve korunmasına yönelik kurulan S.S. GERİ KAZANIMCILAR METAL TOPLU İŞYERİ kooperatifinin inşaatları tarafımızdan yürütülmektedir.

Surtaş Çimento & Maden

SURTAŞ, çimento sektörünün önemli üreticilerinden BATI ANADOLU ÇİMENTO SANAYİ A.Ş. ile BATISÖKE ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş.'de istihraç ve fabrika içi üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Yıllık 2.100.000 ton/yıl çimento üretim kapasitesi olan BATIÇİM'in kil istihracı şirketimiz tarafından yapılmaktadır. Açık ocak işletmesi olarak sürdürülen kil istihracının kapasitesi yıllık 500.000 ton seviyesindedir. İstihraç edilen kilin figüresi, yüklenmesi ve fabrika nakli de tarafımızdan gerçekleşmektedir.
 
Batıçim'de fabrika içi faaliyetlerimiz, çimento üretimi ve hazırbeton üretim tesislerinde devam etmektedir. Çimento fabrikasında üretime giren, demir cevheri, alçı, tras, kömür ve klinkerin figüresi, yüklenmesi ve nakliyesi yapılmaktadır. Bu faaliyetlerin yıllık kapasitesi 1.500.000 ton'dur . Hazırbeton tesislerinde bulunan MICIR ÜRETİM TESİSLERİ'nin işletmesini şirketimiz üstlenmiştir. Tesiste yıllık 2.000.000 ton mıcır üretimi yapılmakta olup, üretilen mıcırın figüresi ve yüklemesi ile saha içi ve Batıbeton tesislerine nakliyesi yine tarafımızca gerçekleştirilmektedir.  
 
Çimento istihracı faaliyetlerimizden diğeri ise BATISÖKE ÇİMENTO SAN. T.A.Ş.' de devam etmektedir. BATISÖKE çimento fabrikasının CANKURTARAN kalker ocağından 1.300.000 ton/yıl kalkerin komple delme, patlatmalı istihracı,figüresi, yüklemesi ve fabrikaya nakli, yine GÜMÜŞKÖY kalker ocağından 200.000 ton/yıl kalkerin komple delme, patlatmalı istihracı, figüresi, yüklemesi ve fabrika nakli şirketimizce yapılmaktadır.
 
BATISÖKE'nin KİL OCAKLARI istihracı da şirketimizce yürütülmektedir.
FEVZİPAŞA ve MALİYE kil ocaklarından yıllık 450.000 ton kilin istihracı , figüresi ve nakliyesi yanında, CANKURTARAN tras ocağından 80.000 ton/yıl trasın istihracı, figüre ve nakliyesi yine tarafımızca yapılmaktadır.
 
Çimento fabrikası içinde yerine getirdiğimiz faaliyetler ise, 1.900.000 ton/yıl kalkerin yüklenmesi, figüresi nakliyesinin yapılarak üretime verilmesidir.
 
Çimento Sektörü dışında bir diğer istihraç faaliyetimiz AKG YALITIM VE İNŞ. MALZ. SAN.VE TİC. A.Ş. Gazbeton işletmesinin KUVARSİT OCAĞINDA devam etmektedir. AKG'nin İZMİR TAŞKESİK kuvarsit ocağında yıllık 80.000 ton kuvarsitin açık ocak işletmesi ile istihracı, figüresi ve İzmir fabrikasına nakli ile, KIRIKKALE BOZTEPE kuvarsit ocağından yıllık 100.000 ton kuvarsitin delme, patlatmalı istihracı, figüre ve Kırıkkale fabrikasına teslimi şirketimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.
 
ÖZTÜRE KİREÇÇİLİK SAN. VE TİC. A.Ş. Torbalı mıcır tesislerinin kalker ocaklarının delme, patlatmalı komple istihracı 2006 yılında şirketimiz tarafından yapılmıştır. 655.000 ton/yıl kalkerin istihracı yanında, figüresi ve fabrikaya nakli gerçekleştirilmiştir.
 
İstihraç faaliyetlerimizin tamamı, şirketimizin aktifine kayıtlı iş makinaları ve ekipmanları ile sürdürülmektedir.
 

Surtaş Hazır Beton

Hazırbeton sektöründe SURTAŞ, bölgemizin en büyük iki üreticisi olan BATIBETON ve ÇİMBETON'da hazırbeton dağıtım ve mobil pompa hizmetleriyle faaliyetlerini sürdürmektedir. 
 
2002 yılında sektöre giren şirketimiz halen Batıbeton'un MANİSA, TORBALI, TİRE, SÖKE ve AYDIN tesisleri ile ÇİMBETON' un TORBALI tesisinin komple hazırbeton dağıtımını yürütmektedir. Söz konusu hizmetler, tamamı şirketimiz aktifine kayıtlı 41 adet transmikser ve 4 adet mobil pompa ile yerine getirilmektedir.

Surtaş Gıda

14.04.2006 tarihinde İzmir'de kurulan HATAŞ parakende sektörüne yönelik hizmet vermektedir. Şirketimiz halen FORUM BORNOVA ALIŞVERİŞ MERKEZİ'nde BURGER KING işletmesine sahiptir. Bu merkezdeki Burger King işletmemiz halen 200'e yakın işletme içinde ciro büyüklüğünde ilk 10'a girmektedir.

Surtaş Lojistik

Şirketimiz kuruluşundan bu yana lojistik sektörünün içinde yer almıştır. Halen kurduğu 150 adede ulaşan nakliye filosu organizasyonuyla, başta işletmesi şirketimiz tarafından yapılan Batıbeton mıcır üretim tesislerinden, yine Batıbeton'un hazırbeton üretim tesislerine yıllık 2.000.000 ton mıcır nakli şirketimizce yapılmaktadır. Tamamı sıcak besleme dediğimiz direk hazırbeton tesislerinde bunkerlere yapılan bu nakliye hizmeti, 2000 yılından bu yana başarılı bir şekilde sürdürülmektedir. Batıbeton'un Çiğli, Aliağa, Uzundere, Torbalı, Tire, Menemen, Kemalpaşa ve merkez hazırbeton tesisleri agrega nakli bu kapsamda bulunmaktadır. Batıçim ve Batısöke fabrikalarında üretilen klinkerin ihracatı için gerek İZMİR Limanı ve gerekse ALİAĞA Limanlarına nakliyeleri yanında YÜKSEL SERAMİK SÖKE fabrikasında gereksinim duyulan tüm hammaddenin fabrikaya getirilmesi ve mamül malzemenin TÜRKİYE'nin her bölgesine ulaştırılması SURTAŞ tarafından başarıyla yürütülmektedir.  
 
Bölgemizde devam eden veya bitirilmiş büyük inşaat projelerinde de şirketimiz gerek inşaat malzemeleri temini gerekse nakliye hizmetlerini yürütmektedir. Bostanlı Mavişehir, Kent Hastanesi, Soyak Mavişehir, Esbaş ve halen devam eden İzmir Metro inşaatını bu projelere örnek gösterebiliriz.

Surtaş Tarım

SURTAŞ TARIM, 17.12.2009 tarihinde İZMİR' de kurulmuştur. Ülkemizin gerek coğrafi ve gerekse ekonomik durumu gözönüne alındığında en önemli sektör olarak niteleyeceğimiz TARIM sektöründe faaliyetlerini sürdürmektedir. 
 
Öncelikle satınalma yoluyla veya bozuk ve ağaçsız orman ve hazine arazilerinin tahsisiyle elde edeceği alanların, ağaçlandırılarak ekonomiye kazandırılması ve YEŞİL KUŞAKLAR yaratılması projelerini başlatmış bulunmaktadır. Tamamen çevreye duyarlı yatırımlar olan bu projelerden ilki SÖKE'de kurulacak A.V.M.'nin inşaat sahasındaki 800' e yakın ZEYTİN AĞACININ satın aldığımız araziye nakli ile gerçekleşmiş bulunmaktadır.
 
SURTAŞ TARIM, önümüzdeki dönemlerde sektörde TARIMSAL SANAYİ projelerini de başlatmayı planlamaktadır.
 

Surtaş Sigorta

Surtaş Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. 13.03.2009 tarihinde İzmir'de kurulmuştur. Tüm branşlarda poliçe üreten, müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesini ön planda tutan SURTAŞ SİGORTA, geniş YETKİLİ SİGORTA ŞİRKETİ portföyü ile hizmetlerine devam etmektedir.

Aydınlatma Metni

sasdas